Tabulka 1. třetina 2. třetina 3. třetina Výsledek
HC Vincent de Paul (VIN) 0 0 1 1
HC Balauři (BAL) 2 6 4 12

Dvanáct gólů jako apoštolů, třináct Pán Bůh při nás.

Již tradičně jsme první zápas začali s Balaury. Dopadl také tradičně - prohrou, tentokrát 12:1.

První třetina skončila celkem nadějně, dostali jsme jen dva góly. Ve druhé třetině jich ale bylo šest, takže jsme byli rychle uvedeni do reality. Čtyři góly hostů ve třetí třetině završily počet gólů Balaurů na dvanáct, jako byl i počet apoštolů. Hráči Daniel Teplý, Lukáš Mastík a Vít Kouba získali společně 16 z 21 celkově získaných bodů za Balauři v kanadském bodování.

Čestný gól domácích zabezpečil Eduard Jiroušek. Počítadlo gólů se tím zastavilo na třináctce a ukázalo nám, že Pán Bůh je s námi se všemi, také tradičně, i na hokeji. (Kazatelská vsuvka: Stejně, jako byl  Ježíš  s apoštoly, kteří mezi sebou ještě „rivalizovali“, jak jsme o tom mohli slyšet v evangeliu z této neděle, tak je i s námi u našeho rivalizovaní.   Nakonec ale všichni apoštolové dozráli v lásce až takovým způsobem, že dokázali darovat svůj život z lásky k Pravdě i k bližnímu. Tak ať i KAHL dozraje ve svých setkáváních k radostnému společenství. Amen.)

Již teď nás ale těší, že po výzvách k bezkontaktnímu hokeji, nepadl v zápase ani jeden trest. A to je výhra obou týmů!  Co se týče radostného společenství, byly i momenty, po kterých se obě střídačky rozesmáli, což svědčí o spřátelování, jak to kdysi vyjádřil biskup Karel Očenášek.

Poslední netradiční záležitostí v neděli bylo, že v Opočně před začátkem utkání zazněla hymna domácího týmu. Uvádím zde i slova, protože mně osobně pomáhají, a to zvláště po prohře. Pokud pomohou i někomu dalšímu, budu moc rád.